piątek, 11 września 2015

Żyjemy.

Nie było mnie tu trochę ponad miesiąc. Spowodowane to było albo brakiem czasu albo weny. 
Obecnie czasu nadal mam mało, ale najwyższa pora by coś naskrobać.

Mogłabym zrobić podsumowanie projektu, ale ze względu na to, ze tegoroczne wakacje nie były do końca takie jak sobie zaplanowałam to podsumowania nie będzie (buuu).  Było sporo pracy, a bardzo mało czasu wolnego. Masa nerwów przez pewną sprawę co też się przyczyniło do mojej nieobecności. W tym momencie wszystko już jest okej i wracamy na dobre tory mimo jesiennej pogody za oknem. 

cudne foto baj Iza <3W ostatnich dniach wakacji wzięłyśmy się z Czarną mocno do skupienia w rozproszeniach.
Jak na razie jesteśmy na etapie : "Ludzie są OMG super hipe mega fajni! Co tam Ola. A nie chwileczkę mamcia ma smaki. Wolę mamcie. Albo nieee. Jednak wolę tego pana. A może mamę. Kurczę sama nie wiem!" Tak więc taki trochę rollercoaster bym powiedziała. 
Sucz zrobi sztuczkę, dwie ew. trzy przy fajnym skupieniu, ale musi się odwrócić i wyrazić swą radość na widok człowieka. 
Mimo to progress jest, bo kilka dni temu Betka swoja uwagę w 100% poświęciła mi podczas gdy obok nas przechodziły dwie starsze panie, więc czasem udaje jej się całkiem wykorzystać swój mały móżdżek :)

Drugą sprawą jest to, że jako ja ostatnio wyżywam się fotograficznie w łikendy  to Tosiak uczy się pracować z obcą osobą. Czasem śmieszne jest to, że gdy wykona jakąś sztuczkę z Izą podbiega do mnie i czeka na nagrodę podczas gdy to Izka ma smaki dla niej :D 

Z Dżiną natomiast priorytetem jest ogarnianie emocji, czyli nasza zmora SAMOKONTROLA.
Jako, że obecnie nie mam zbytnio czasu dla psów <chociaż staram sie go znajdować gdzie sie da>
to Dżinie się zwyczajnie nudzi, a kiedy już przychodzi czas na wieczorne treningi to fiksuje i sama nie wie co ze sobą zrobić. Potrafi wykonać 5 komend w tym samym czasie. Siostra się ze mnie śmieje, ale od kilku miesięcy mamy taką komendę jak "MÓZG" :D Gdy ją powiem pies się uspokaja i w miarę zaczyna normalnie pracować. Potem wystarczy dodać jedno ćwiczenie na samokontrolę i dalej praca idzie już dobrze.Poza tym najważniejsza zasada, że pies przed podaniem jedzenia ma siedzieć i grzecznie czekać. Bez pisku i bez skakania w miejscu. Bardzo pomaga jej to panować nad emocjami. I widać już lekką różnicę w jej pracy. Dalej nad tym będziemy pracować przez najbliższe tygodnie i miejmy nadzieję, że całkiem wyjdziemy na prostą ! ;)


Postaram się pisać częściej, ale wątpie by mi się to udało. Szkoła robi swoje.
Mimo to coś tam będe od czasu do czasu skrobać i dawać znak, że żyjemy i mamy się dobrze ;)
8 komentarzy:

 1. Ja tam wychodzę z założenia, że lepiej pisać rzadziej ale o rzeczach, które coś wnoszą a nie gadka o wszystkim i o niczym. Strasznie rozbawiło mnie jak przeczytam, że suczka biegnie po smaki do ciebie zamiast osoby, która wydawała jej polecenie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Samokontrola potrafi zdziałać cuda :D Niby taka ,,mała'' zmiana, a dzięki niej możemy dogadać się z psem bez frustracji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My tez od pewnego czasu ćwiczymy nad samokontrolą. Życzymy wam powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że Czarna ma podobny problem, co Gambit, z tym, że młody ciągnie nie do ludzi, ale do psów. Ostatnio jednak widzę jak powoli się ogarnia i nawet w obecności innych psów zostaje mu głowie jakiś niewielki fistaszek (mózgiem tego jeszcze nie można nazwać :P).

  OdpowiedzUsuń
 5. Całe szczęście, że żyjecie i macie zapał do działania, powodzenia! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. My też walczymy i trenujemy samokontrolę:)Skupienie w rozproszeniach też niestety nie idzie nam jakoś fenomenalnie. Z czasem to wypracujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dżina ma fajne oczka, obydwa pieski fajne i zadbane. Pozdrawiam! Samokontrola nie przychodzi łatwo niestety :/ ale wraz z konsekwentną pracą nad tym powinno być lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. samokontrola najważniejsza sprawa! dobrze, że ćwiczycie! powodzenia

  Pozdrawiam,
  Michał
  Szkoła-Doberman.pl Szkolenie psa do życia w mieście

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde miłe słowa ! :)