wtorek, 19 sierpnia 2014

Betii vs Dżina

Od dość dawna zbierałam się za napisanie takiego posta. Niewiele osób wie jaka Betii jest naprawdę, a jaka jest Dżina, więc postanowiłam coś o nich napisać w formie porównania.


Betii 


Styl pracy Betki jest dość specyficzny. Stara się wykonać wszystko precyzyjnie. Nie zależy jej na tym by zrobić coś szybko. Ktoś kto jej nie zna może pomyśleć 'aa wykonuje leniwie polecenia. Nie lubi tego" ale tak nie jest. Betce sprawia radość każda wykonana komenda chociażby "siad" i to gdy się z tego cieszę ale ona po prostu taka już jest. Na początku trudno było znaleźć odpowiednią metodę kary, bo wystarczyło ją zignorować a jej zapał do wykonywania komend się wypalał. Na szczęście teraz opracowaliśmy to i gdy ją ignoruje wie, że źle coś zrobiła ale jej nadal ma ochotę wykonywać dalsze ćwiczenia :) 

Poza tym Betka szybko ogarnia nowe komendy. Wystarczy pokazać jej kilka razy o co chodzi i już czai (nie, nie używamy klikera ;p ) 
Ostatnią rzeczą jest też charakter Betii - lubi rządzić.

Dżina 

Dżina jest kompletnym przeciwieństwem Betki. Słowo jakie ja opisuje?  Torpeda! Stara sie zrobić wszystko na raz w błyskawicznym tempie, a co za tym idzie często niezbyt dokładnie jej to wychodzi. Jak z Betką samokontroli bardzo nie musiałam ćwiczyć tak z Dżiną muszę to ćwiczyć i to często. Dżina jest najarana na wszystko oprócz zabawek. Tak dobrze widzicie. Dla niej zabawek może nie być ale patyk?" Jak to patyk? Gdzie patyk? Daj tego patyka!' a sterta liści ? Przecież trzeba w nią wpaść i się w niej wytarzać ! A smaki ? Za smaki to ona jest w stanie dać się pokroić. Równie fajnie wykonuje komendy po prostu za czułości lub za dobre słowo od pańci co z Betka takie łatwe nie jest choć dalej nad tym ćwiczymy.
Druga różnica między nią a B. ? Dżinie trudniej nauczyć się nowej komendy. Zanim coś ogarnie trzeba jej kilka razy powtórzyć, a potem szlifować daną sztuczkę dniami, a nawet tygodniami. Poza tym charakter Dżiny też różni się od Beciałki - Dżina jest bardziej spokojna. Na podwórku rządzi Betka - nie Dżina - nie dajcie się zwieść bo rozmiar tutaj nie ma znaczenia :)

___________________________________________________________________________________________

Także podsumowując. Obie suczki mają zupełnie inne charaktery. Betii -spokojna, uległa, bardzo wrażliwa, delikatna, wszystko zawsze chce jak najlepiej zrobić. Dżina - szalona, odważna, harda, chce zrobić jak najszybciej przy tym robiąc to niedokładnie.

Gdy najpierw trenuję z Betką, a potem, przychodzi czas na Dżine naprawdę trudno jest się przestawić. 
Na początku z Dżiną nie dawałam rady, bo byłam przyzwyczajona do perfekcji Tośki jednak z czasem i nawet z Dżiną sobie poradziłam. 

Nie wiem czy wszystko napisałam w tym poście, ale jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie je pod postem a ja nie nie postaram sie odpowiedzieć :)


Mimo ich różnic obie kocham tak samo. Co prawda mam je czasem udusić ale i tak są moimi najukochańszymi psami na świecie <3


4 komentarze:

 1. Nando jest jak Dżina :D
  W ciągu sekundy chce zrobić 1293073482734 rzeczy na raz. Zazwyczaj marnie mu wychodzi, ale kiedy go ogarnę, idzie mu b. ładnie.
  Czasem ma makaron zamiast mózgu, lecz to tylko w wielkich rozproszeniach :D

  Pozdrawiam serdecznie :)

  nandoon.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fiona jest połączeniem obu twoich psinek oraz ma coś od siebie :). Jak jakaś komenda jej nie wychodzi to próbje zrobić inną w ramach rekompensaty. Upomina się o smkaołyk gdy nie chcę jej go dać podczas wykonywania komendy. Chce robić wszystko najszybciej i najlepiej (powiem szczerze, że nawet dobrze jej to wychodzi). Jest obrażalska i często sztrzela fochy. Kocha koty bardziej od psów. Jej najlepszym przyjacielem jest kot Lunek :). I dużo, dużo, więcej o mojej Fionie...

  Fajny post!

  H&F

  OdpowiedzUsuń
 3. No i wreszcie wiem trochę o twoich psiakach! Kazan jest czasami jak Betka, a czasem jak Dżina. Raz jest super nakręcony i robi wszystko szybko i nie dokładnie, a raz wolno i precyzyjnie. A najbardziej lubię jak robi ćwiczenia tak pośrodku <3.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde miłe słowa ! :)